Regulamin sklepu

 

1.POSTANOWIENIA OGÓLNE

Sklep monitex.pl obsługiwany jest przez firmę MONITEX Ireneusz Walicki, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Wójt Gminy Niedrzwica Duża pod numerem: 362, z siedzibą przy ul. Sidorska 2A, 21-500 Biała Podlaska, zarejestrowana pod numerem identyfikacji podatkowej NIP: 713-020-18-12, REGON: 431250720
Staramy się, aby zakupy w sklepie internetowym monitex.pl były maksymalnie proste oraz maksymalnie wygodne, a cały proces był intuicyjny i trwał nie dłużej niż kilka minut.


2. WARUNKI  DOKONYWANIA ZAKUPÓW

2.1. Sklep internetowy, znajdujący się pod adresem www.monitex.pl, służy do dokonywania zakupów produktów oferowanych przez firmę MONITEX za pośrednictwem sieci Internet.

2.2. Do zakupów w sklepie internetowym monitex.pl upoważnione są wyłącznie osoby pełnoletnie.

2.3. Podstawowym warunkiem dokonania zakupów jest przesłanie zamówienia, najlepiej przez posiadane konto w sklepie monitex.pl, wybór formy płatności i sposobu dostawy.

2.4. Minimalne zamówienie wynosi 25zł + ewentualne koszty dostawy. Zamówienia na  kwotę poniżej 25zł nie będą realizowane. Dopuszcza się możliwość zakupu na kwotę mniejszą niż 25zł po ustaleniu drogą mailową.

2.5. Przyjęcie, a następnie akceptacja przez firmę MONITEX złożonego zamówienia są potwierdzane drogą mailową .

 

2.6. Zamówienia błędnie lub częściowo wypełnione nie będą realizowane.Zamówienia nie będą również realizowane jeśli:
(a) we wskazanym czasie nie zostanie uiszczony przelew w należnej kwocie
(b) w przeszłości przesyłka nie została odebrana od kuriera.

(c) wartość zamówienia jest niższa niż 25 zł. (pkt. 2.4)

2.7. Zamawiający może wprowadzić  korekty do zamówienia, przed  jego akceptacją drogą mailową lub telefonicznie z handlowcem sklepu monitex.pl

2.8. Ceny podawane w sklepie internetowym monitex.pl są cenami brutto (zawierają 23% podatku VAT) wyrażonymi w złotych polskich (PLN). Niektóre artykuły zdrowotne, są objęte 8% podatkiem VAT, są automatycznie przeliczane i figurują jako ceny brutto.

2.9. Firma MONITEX zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez uprzedniego informowania o tym. W razie braku akceptacji nowej ceny przez Zamawiającego zamówienie na określony produkt nie będzie realizowane. Zmiany cen nie dotyczą zamówień będących w trakcie realizacji, które zostały już zaakceptowane zgodnie z pkt 3.4. niniejszego Regulaminu.

2.10. Sklep internetowy monitex.pl przyjmuje zamówienia przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w niedziele i święta rozpatrywane będą w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.

2.11. Firma MONITEX prowadząca sklep internetowy monitex.pl, wystawia dokument sprzedaży paragon lub na potrzeby kupującego fakturę VAT. W przypadku potrzeby wystawienia faktury VAT w formularzu zamówienia należy wpisać dokładne dane konieczne do poprawnego wystawienia faktury VAT.

2.12. Składając zamówienie w sklepie internetowym monitex.pl, Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu sklepu i akceptuje jego postanowienia. W przypadku niedotrzymania przez Zamawiającego postanowień Regulaminu, firma MONITEX dokona unieważnienia złożonego zamówienia.


3. REALIZACJA  ZAMÓWIEŃ

3.1. Firma MONITEX zobowiązuje się do rozpatrzenia złożonego zamówienia w terminie 48 godzin zgodnie z pkt. 2.10

3.2. Po rozpatrzeniu złożonego zamówienia i sprawdzeniu kompletności danych, zamówienie wchodzi w fazę weryfikacji.

3.3. Po otrzymanego maila z akceptacją zamówienia dokonują Państwo przelewu na nasz rachunek. Prosimy nie dokonywać płatności wcześniej.

3.4. Zamawiającemu, który wybrał opcję za pobraniem i otrzymał maila z akceptacją, zamówiony towar został już wysłany.
 
3.5. W trosce o klienta w przypadku pierwszego zakupu za pobraniem powyżej kwoty 300 zł po dokonaniu rejestracji dopuszcza się możliwość kontaktu telefonicznego z Zamawiającym, celem potwierdzenia jego danych oraz ilości, rodzaju i ceny zamawianego towaru. Jeśli Zamawiający potwierdzi wszystkie informacje, jego zamówienie zostanie przyjęte o czym zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości e-mail.

3.6. W przypadku odbioru osobistego nie ponoszą Państwo dodatkowych kosztów - płaci się tylko za zamówiony towar, który można odebrać w sklepie przy ulicy Sidorskiej 2A w Białej Podlaskiej.

 

4. ZWROTY ZAKUPIONYCH TOWARÓW/ ODSTĄPIENIE OD UMOWY

4.1. Zamawiający może odstąpić od umowy bez podania przyczyn w terminie czternastu dni, liczonym od dnia otrzymania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

4.2. W przypadku podjęcia decyzji o odstąpieniu od umowy, Zamawiający powinien odesłać przesyłkę w całości, należycie zapakowaną w terminie 14 dni od jej otrzymania. W tym przypadku przesyłka realizowana jest na koszt Zamawiającego.

4.3. Zwroty i odstąpienie od umowy, dopuszczalne są tylko w przypadku towaru nieużywanego (nie noszącego jakichkolwiek śladów używania t.j. bielizna, odzież) wraz z opakowaniem, jeżeli towar występował w opakowaniu. Towar nie może być zwrócony, jeśli nosi ślady użytkowania.

4.4. Do zwracanego towaru prosimy dołączyć dokument zakupu-paragon.

4.5. Jeśli wszystkie warunki zwrotu towaru zostaną spełnione, zwrot pieniędzy w wysokości ceny odesłanego towaru wraz kosztami dostawy, nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania przez firmę MONITEX zwróconego towaru, poprzez wykonanie przelewu przez MONITEX na wskazane przez Zamawiającego konto.

4.6. W momencie odbioru przesyłki Zamawiający ma prawo do sprawdzenia zawartości paczki w obecności pracownika firmy doręczającej. Jeżeli przesyłka nie zawiera wskazanego w zamówieniu towaru, towar jest inny niż zamawiany, lub towar jest uszkodzony, Zamawiający wraz z kurierem na formularzu zamówień zaznaczają niezgodności i sporządzają protokół. Na podstawie protokołu niezgoności Zamawiający ma prawo odesłać przesyłkę na koszt Sprzedającego, ale tylko po wcześniejszym skontaktowaniu się telefonicznie pod numerem telefonu 833420127  lub  502 073 721 oraz drogą elektroniczną monitex@op.pl


5. REKLAMACJE I GWARANCJE

5.1. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko na podstawie pisemnego protokołu uszkodzenia/rozbieżności zawartości przesyłki sporządzonego w momencie odbioru towaru w obecności kuriera i potwierdzonego przez niego.

5.2. Jeżeli zakupiony towar posiada wady techniczne, należy go odesłać na adres firmy MONITEX powiadamiając nas o tym wcześniej drogą mailową,(jeśli to możliwe prosimy opisać wady).

5.3. Wysyłka reklamowanego towaru odbywa się na koszt odbiorcy (sklepu) po wcześniejszym skontaktowaniu się telefonicznie pod numerem telefonu 833420127  lub  502 073 721 oraz drogą elektroniczną monitex@op.pl

5.4. Sklep internetowy monitex.pl nie przyjmuje paczek "za pobraniem".

5.5. Reklamacje rozpatrzone będą  w ciągu 14 dni  od momentu otrzymania towaru reklamowanego.

5.6. O podjętych decyzjach dotyczących wadliwego towaru  Zamawiający zostanie powiadomiony  drogą mailową.

5.7. Po rozpatrzeniu reklamacji towar zostanie wymieniony na pełnowartościowy lub w przypadku braku możliwości wymiany zwrócona jego równowartość wraz z kosztami przesyłki na rachunek Zamawiającego.

 

6. KOSZTY DOSTAWY


  Do każdego zamówienia doliczany jest koszt dostawy uzależniony od formy płatności oraz sposobu dostawy.

6.1. Wpłata na konto

Wybierając tą opcję, dokonujesz przelewu na nasz rachunek. Wysyłamy przesyłkę w chwili zaksięgowania należności na naszym rachunku.

6.1.1. Koszt przesyłki - 15 zł   Poczta PRIORYTET

6.1.2. Koszt przesyłki - 15 zł  Kurier


 6.2.Za pobraniem/przy odbiorze

Wybierając opcję za pobraniem, wysyłamy towar w momencie otrzymania i potwierdzenia zamówienia. Płatności dokonujesz gotówką w chwili odbioru przesyłki.

6.2.1. Koszt przesyłki - 18 zł Poczta PRIORYTET

6.2.2. Koszt przesyłki - 18 zł  Kurier

 

Zamówienia realizujemy firmą kurierską Pocztex (dostawa na drugi dzień) Pocztą Polską.

Wszelkie szczególne przypadki związane z przesyłką towarów, można uzgadniać drogą mailową.

 

7. PŁATNOŚCI


Do Twojej dyspozycji oddajemy 3 różne sposoby płatności:

7.1. Wpłata na konto
Wybierając tą opcję, dokonujesz przelewu na nasz rachunek dopiero po otrzymanego maila z akceptacją zamówienia. Przesyłkę wysyłamy po zaksięgowania należności na naszym rachunku.

7.2. Za pobraniem/przy odbiorze
Wybierając opcję za pobraniem, towar jest wysyłany wraz mailem w momencie potwierdzenia akceptacji zamówienia. Płatności dokonujesz gotówką w chwili odbioru przesyłki.

7.3. Gotówka
Możesz zapłacić za towar u nas w sklepie odbierając go osobiście w Białej Podlaskiej. Zapraszamy do naszego sklepu przy ul. Sidorska2A od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00. sobota  8:00 - 15:008. POSTANOWIENIA KOŃCOWE / POLITYKA PRYWATNOŚCIFirma MONITEX zastrzega sobie prawo do:

8.1. zmiany cen oraz ilości towarów w ofercie sklepu internetowego w ciągu dnia,

8.2. wycofania poszczególnych produktów z oferty sklepu internetowego monitex.pl,

8.3. wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego monitex.pl.

8.4. Wypełnienie przez Zamawiającego formularza z danymi równoznaczne jest ze zgodą na przechowywanie oraz przetwarzanie podanych danych osobowych do celów realizacji i rozliczania transakcji. Dane osobowe Zamawiającego będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury lub paragonu i prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim.
Klient ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych. W tym celu należy wysłać wiadomość z określoną dyspozycją na adres e-mail: monitex@op.pl.
8.5. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

W przypadku chęci zamówienia hurtowego, prosimy o kontakt na adres e-mail: monitex@op.pl

Wszelkie opinie i zapytania dotyczące pracy sklepu prosimy kierować za pomocą formularza kontaktowego lub listownie i telefoniczne na adres:

MONITEX Ireneusz Walicki
21-500 Biała Podlaska, ul. Sidorska 2A
Tel./fax 83 342 01 27, 502 073 721

monitex@op.pl